Saadet Partisi Kadın Kolları ülke genelinde sahada yürüttüğü seçim çalışmalarını 5 Haziran 2015 seçim yasağının son gününde "Çocuğunu Al, Saadete Gel" programı ile nihayete erdirdi.

 

Ülke genelinde 50'ye yakın ilde yapılan programın Ankara organizesinde konuşan Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk Milli İttifak Kadınları adına seçime dair son değerlendirmeleri yaptı.

 

Asiltürk; "Sizleri Türk Siyasi Tarihi içinde çok müstesna bir yere sahip  Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi ittifakı," Milli İttifak" adına selamlıyoruz.

Ülkemiz, mevcut hükümetin uyguladığı yanlış  iç ve dış politikalar sayesinde büyük bir felakete doğru sürüklenmektedir. Yaşanılan ekonomik ve sosyal problemler; toplumda, her geçen yıl büyüyen yaralar açmaktadır.

Devletin birinci vazifesi insanı, nesli, aileyi korumaktır. Ancak çıkarılan ifsad kanunları ile bizi biz yapan değerlerimizin içi boşaltılmış, şiddet, suç işleme, taciz,istismar tarihimizdeki en yüksek seviyesinde,  istatistiklere girmiştir.Kendini muhafazakar olarak ifade eden bu hükümet, Avrupa Birliği'ne ait  değerleri  bu necip milletin evlatlarına enjekte etmeye adeta memur olmuştur...

AKP iktidarının" AB uyum yasaları" çerçevesinde çıkardığı kadın, aile ve çocuklara yönelik hiçbir kanun, meselelerimizi çözmemiş, hatta artmasına yeni sosyal sorunların ortaya çıkmasına sebebiyet vermiştir.

Bütün bu gerçekler karşısında muhalefet, hiç bir varlık gösterememiş, adeta ülkemiz , hükümetin elinde, bir yaprak gibi savrulmuştur..

BİZLER, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi  olarak, zamanın üzerimize yüklediği sorumlulukla, milletimizle bütünleşerek ,milli mücadele  ruhunu kuşanarak, büyük vazifemizi yerine getirmek üzere yola çıktık. Biz biliyoruz ki bu ruh, bütün algı operasyonlarını, yok saymaları ve barajları yıkarak büyük bir destan yazacak, ülkemiz üzerindeki bütün oyunlarını bozacaktır.

Bu birlik, sadece ülkemiz için değil, tüm mazlum milletler için kurulmuştur. Türkiye dünya üzerinde sıradan bir devlet değildir. Türkiye'nin varlığı, dün olduğu gibi bu gün de "zalime korku, mazluma umud" içindir. Allah' ın izni ile milletimiz ve ülkemiz, dünya durdukça var olacak, Hakkın ve adaletin bayraktarlığını tarihinde olduğu gibi yeniden yapacaktır.

Değerli Basın Mensupları, Kıymetli Misafirler,

Tarihimiz kadınlarımızın üstün meziyetlerini, büyük fedakârlıklarını, çalışkanlıklarını, azimlerini anlatan kahramanlıklarla doludur.  Türk kadını siyaset alanında vazife almış, savaş alanında ise Nene Hatun olup, Kara Fatma olup kanının son damlasına kadar savaşmış, bu toprağı savunmuş, bu bayrağı indirtmemiştir.

Saadet Partisi çatısında seçime girerken, Kadın Kolları olarak, bu gün de aynı ruh ve inançla üzerimize düşen vazifeyi büyük bir azim ve kararlılıkla yaparak, Türkiye’nin 81 ilinde, tüm ilçelerinde milyonlarca broşür dağıttık, yüzlerce stant açtık, binlerce ev ve kurum ziyaretleri gerçekleştirdik...

Maddi ve manevi fedakârlıklarla, zorlukların üstesinden geldik...

Çünkü biz, vazifemizi; bir ibadet sorumluluğunda ifa ettik...

Bizim feryadımız VATAN -MİLLET SEVDASIDIR...

Temel ilkemiz ülkenin birliği ve beraberliğidir.

Bu gün bu düşüncelerle;

YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE,

YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE,

ve YENİ BİR DÜNYA hedefini ,ufkunu önüne koyan kadınlar olarak, yarınımız çocuklarımızla beraber bu meydanda biraraya geldik.

 

GELECEĞİMİZ İÇİN,

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN,

İSTİKBALİMİZ İÇİN,

MİLLET İÇİN,ÜMMET İÇİN,

TÜRK-İSLAM COĞRAFYASI İÇİN,

TÜM MAZLUMLAR İÇİN,

YERYÜZÜNE- GÖKYÜZÜNE

SAADET YAZMAK İÇİN

TÜM ANKARALI KARDEŞLERİMİZLE  bir araya geldik.

Bugün milletimizin önüne konulan barajı, vicdanlara konulan prangalar olarak görüp, bunu kırma zamanıdır.

 

Bugün oylar bölünmesin diye değil, ülke bölünmesin diye birlik olma zamanıdır.

 

Bugün üzerimizde emelleri olan ırkçı emperyalizme DUR deme zamanıdır.

 

Bugün büyük sorumluluğu hatırlayıp, kalplerin sesini duyma zamanıdır.

 

Bugün birlik içinde Saadet bulma zamanıdır.

 

Mührü SAADETe vurma zamanıdır." diye konuştu.

 

Basın Açıklamasının ardından uçan balonların gökyüzüne bırakılması ile birlikte sevgi yürüyüşü gerçekleştirildi.